Διεκόπη λόγω πυρκαγιάς ο αγώνας Άλκμααρ – Ατρόμητος

Απρόοπτη εξέλιξη είχε ο επαναληπτικός αγώνας για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ στην Ολλανδία ανάμεσα στην Άλκμααρ και τον Ατρόμητο, καθώς  στο 58ο  λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 0-1 υπέρ της ελληνικής ομάδας ξέσπασε πυρκαγιά στον 4ο όροφο του γηπέδου με αποτέλεσμα να διατάξει την διακοπή του αγώνα ο διαιτητής.

Η φωτιά ξέσπασε από άγνωστη ως  τώρα αιτία και κατασβέστηκε χωρίς να κινδυνέψουν φίλαθλοι, ωστόσο ο διαιτητής έδωσε εντολή να εκκενωθεί το γήπεδο και λίγο αργότερα διέταξε την διακοπή του.

Το γκολ για την ομάδα του Περιστερίου πέτυχε ο Παπαδόπουλος στο 53΄ της αναμέτρησης που θα ολοκληρωθεί από το χρονικό σημείο που διεκόπη το μεσημέρι της Παρασκευής στις 12, καθώς ακολουθεί η κλήρωση για την φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ στις 13:45.

Θυμίζουμε ότι στον πρώτο αγώνα ο Ατρόμητος είχε ηττηθεί στο Περιστέρι με 3-1 από την Άλκμααρ, και θα χρειαστεί άλλα δύο γκολ στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα για να προκριθεί στους ομίλους της δεύτερης τη τάξει διασυλλογικής διοργάνωσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 14/06/2013 - 23:54